Herkese Merhaba,

Ben Salih Kunduz. Uygulama Akademisi portalındaki ilk yazımla sizlerleyim. Bu imkanı bana sağlayan kıymetli Sarper Arıkan ağabeyime teşekkür ediyorum.

Sanal özel ağ olarakaçıklayabileceğim VPN ile, dünyanın çeşitli konumlarındaki sanal sunuculara bağlanarak kimliğiniz gizli bir şekilde internette dolaşabiliyorsunuz. Ayrıca çeşitli bölgesel kısıtlamaları da VPN çözümleriyle aşabilmeniz mümkün.

Android için çeşitli VPN çözümleri var ancak benim de kullandığım VPN Tunnel uygulamasını paylaşmak istiyorum. İsveç menşeili VPNTunnel, TalkBack ile %100 uyumlu çalışıyor. Ücretsiz bir kullanıcı için aylık 3 GB bir trafik kullanımına imkan sağlıyor. Daha fazla trafik talep etmeniz durumunda premium üyelik satın alabiliyorsunuz.

Uygulamanın kullanımı oldukça basit. Çalıştırdığınızda mevcut konumunuz ve IP adresinizi görebiliyorsunuz. Connect butonuna bastığınızda en uygun sunucuya bağlanabiliyorsunuz. Sadece ilk çalıştırdığınızda VPN Tunnel uygulamasının VPN bağlantıları oluşturup yönetmesine izin vermeniz gerekiyor. Hemen alttaki server list bölümünden dilediğiniz konumu seçerek de VPN bağlantısı sağlayabiliyorsunuz.

Bağlantı sağlandıktan sonra IP adresiniz ve konumunuz sanal sunucununki ile değişiyor. Uygulamadan geri tuşuyla çıkarak interneti VPN açık bir şekilde kullanabilirsiniz. İşiniz bittiğinde yeniden VPN Tunnel uygulamasını açıp Disconnect butonuna basarak orijinal konumunuz ve IP adresinize geri dönüş sağlayabilirsiniz.

Google Play’den indirin

VPN Tunnel’in iOS versiyonunu da
AppStore’dan indirebilirsiniz

Uygulama akademisi portalında yazılarım ve podcast içeriklerimle yer almaya devam edeceğim. Lütfen bu yazıyı çevrenizle paylaşmayı unutmayın.